Nemocnice v Mostě funguje díky extrémním přesčasům. Podle odborů je to křehký, riskantní a uměle udržovaný systém, který zatím nikdo nedokázal změnit. A nikdo neví, jak dlouho lékaři přetížení vydrží. O této situaci informuje mostecký denik.cz.

„Já už vlastně můžu do důchodu, mám odpracováno!“ prohlásí v mostecké nemocnici lékař, kterému je přes padesát. Při jízdě domů ze služby dostal pokutu od policejní hlídky, protože nezastavil. Zdálo se mu, že u silnice stojí bezdomovec, ne kontrola. Byl prostě jen vyčerpaný z práce a duchem stále v nemocnici, kde se o pacienty stará i 24 hodin denně. A není sám.

Podobné potíže s únavou z přepracovanosti má podle odborů většina nemocničních lékařů. V Mostě jich dělá přes 150. Někteří se již nechali vystřídat během operací. Nezvládli by je.

Doktory deptají přesčasy. Teď už mají i 800 až 1000 hodin navíc. Koncem roku to může být také přes 1 500 hodin, několikanásobně více než je zákonný limit.

„Není to normální, ale je to běžné,“ říká zkušený mostecký chirurg a odborář František Krtička. Přesčasy z nedostatku lékařů jsou celostátním problémem. „Musíme na to upozorňovat,“ vysvětluje Libor Kindl, předseda místního Lékařského odborového klubu Svazu českých lékařů Most.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Článek spadá do rubrik:

Severní Čechy

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...