Jak napsal deník MF Dnes, nedostatek sester, lékařů a dalšího zdravotnického personálu se s příchodem dovolených v některých nemocnicích ještě vyhrocuje. Podle České lékařské komory je situace v nemocnicích každé léto rok od roku horší.

„Ředitelé se často snaží problémy s katastrofálním nedostatkem personálu maskovat tím, že se na oddělení maluje nebo probíhá rekonstrukce,“ řekl pro deník MF Dnes prezident komory Milan Kubek.

Deník mapoval situaci a zjistil, že kvůli nedostatku personálu redukuje provoz například FN Brno. „Chybí nám sestry, proto omezujeme lůžkovou péči na interních i chirurgických odděleních,“ řekla deníku mluvčí nemocnice Kateřina Šefčíková.

Uzavírky se týkají i nemocnic v okresních městech, píše deník. Například v Děčíně chybí čtyři lékaři na pediatrickém oddělení, a proto dětské lůžkové oddělení přes prázdniny nefunguje. Kvůli nedostatku zdravotníků omezuje přes prázdniny provoz také nemocnice v Benešově, v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně nebo v nemocnici Rychnově.

Podle ČLK je současný stav v nemocnicích vážný a některé nemocnice kvůli nedostatku personálu přežívají v takzvaném nouzovém režimu nejen o prázdninách, ale i po zbytek roku.

Pokud chcete pomoci zlepšit stav v českém zdravotnictví, můžete připojit svůj podpis k naší petici.

Článek spadá do rubrik:

Nedostatek lékařů

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...