ČLK a Svaz měst a obcí upozorňují, že dostupnost zdravotní péče na vesnicích či v městečkách není tak dobrá jako ve velkých městech. Obyvatelé vesnic, městeček i okresních měst jsou tak stále více diskriminováni oproti obyvatelům velkých měst, když sice platí stejné daně i zdravotní pojištění a formálně mají stejná práva, ale zdravotní péče se pro ně stává stále hůře dostupnou.

Obě organizace připomínají, že stávající rušení zdravotnických zařízení snižuje kvalitu života obyvatel na venkově. V neposlední řadě je to tedy také jeden z faktorů, který může přispívat k jeho vylidňování.

ČLK a Svaz měst a obcí proto vyzvali vládu i zdravotní pojišťovny, aby podpořily regionální zdravotnictví a to nejenom malé nemocnice, ale také privátní praxe praktický lékařů a ambulantních specialistů.

Lékařská komora se Svazem měst a obcí po vládě požadují nejen zvýšení výdajů na zdravotnictví, ale také spravedlnost v úhradách tak, aby za stejnou péči platily zdravotní pojišťovny všem stejně, což nyní není. Žádají také zvýšení platů zdravotníků a sjednocování způsobu odměňování ve státních nemocnicích i akciových společnostech.

Celý článek na toto téma najdete zde.

Článek spadá do rubrik:

Situace ve zdravotnictví

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...