Jak píše server Aktuálně.cz, napjatá situace v českém zdravotnictví dostala další vážný zásah. Podle aktuálního průzkumu lékařských odborů chce totiž z nemocnic ještě letos odejít přes polovinu zdravotníků. Zhruba čtvrtina z nich už nechce ve zdravotnictví pracovat vůbec.

Výsledky ještě nejsou konečné, protože dotazování probíhá až do konce května. A co zatím z průzkumu vyplývá? Zdravotníkům vadí zejména přetěžování a nízké platy. Za pět dní zatím přišlo cca 2500 odpovědí.

Na 90 % odpovídajících uvedlo, že se nemohou starat o pacienty tak, jak by chtěli a měli, protože na odděleních je naprostý nedostatek personálu. Přestávky v práci na jídlo a oddech může čerpat jen 28 % dotázaných zaměstnanců, 38 % si přestávku může dovolit jen někdy a zbytek nečerpá přestávku vůbec.

Ve zdravotnictví chce do budoucna zůstat jen 48 % dotázaných a 52 % plánuje odejít. „Oproti předcházejícím letům se počty těch, kteří chtějí odejít, zvyšily. Ale ve srovnání s minulými lety stoupl i počet těch, kteří jednoznačně říkají, že péče přestává být kvalitní,“ shrnula pro Aktuálně.cz šéfka zdravotnických odborů Dagmar Žitníková.

Článek spadá do rubrik:

Nedostatek lékařů

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...