Na fakt, že české zdravotnictví je v personální a ekonomické krizi, upozorňujeme už dlouhou dobu. Politici slibují, ale pořád se nic neděje! I přes to je neustále nabádáme k tomu, aby situaci začali řešit, než bude úplně pozdě. Abychom vládě ukázali, že se nejedná jen o výmysl pár desítek lékařů, ale že bezpečné a fungující zdravotnictví je klíčové pro všechny občany ČR, rozhodli jsme se připravit další krok.

Vláda musí začít situaci řešit!

Pokud stejně jako my chcete bezpečné a fungující české zdravotnictví, připojte se prosím svým podpisem k naší petici. Zdravotnictví není perpetuum mobile. Současná úroveň zdravotní péče již není za stávajících podmínek nadále udržitelná a vláda musí začít jednat!

Česká lékařská komora dlouhodobě upozorňuje na hrozící kolaps a v současné době už nemůže garantovat bezpečnost pacientů. Vláda bohužel problémy ve zdravotnictví odmítá systematicky řešit. Pokud vláda nezačne konat, pak se dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče pro pacienty bude dále zhoršovat.

Nechceme, aby přepracovaní zdravotníci mohli chybovat

O co nám mimo jiné jde? Žádáme, aby bylo zastaveno nezákonné překračování limitu přesčasových hodin zdravotníků. Nechceme čekat, až přepracovaný lékař či zdravotní sestra udělá fatální chybu! Řidiči kamionů mají povinné pauzy, proč totéž neplatí u lékařů?

Za své peníze chceme kvalitní zdravotní péči. Žádáme, aby nás lékaři mohli léčit podle svých nejlepších znalostí a v souladu se svým svědomím, nikoli podle toho, co jim dovolí zdravotní pojišťovny.

Celé znění petice a možnost se k ní připojit najdete zde.

Článek spadá do rubrik:

Situace ve zdravotnictví

Štítky k článku:

petice

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...