„Velká část absolventek si vyzkouší, co obnáší práce všeobecné sestry v českém zdravotnictví, a po čase odchází do jiného oboru nebo do zahraničí. Průměrný plat všeobecné sestry se v Česku uvádí kolem 28 000 korun hrubého, ovšem včetně příplatků a přesčasových hodin,“ uvedla prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Nedostatečné platové ohodnocení a stále se zvyšující psychická i fyzická náročnost zaměstnání. To jsou hlavní důvody, proč ve Středočeském kraji chybí zdravotní sestry. Informuje o tom deník MF Dnes.

Například v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi v současné době chybí zhruba 45 sester a 20 lékařů. V Benešově by jakoukoli personální pomoc také velmi uvítali. Nedostatek lidí už se během léta promítl například v interním pavilonu, kde musel být dočasně snížen počet lůžek o 20 % na celkových 75.

Od 1. do 31. srpna je navíc ze stejného důvodu mimo provoz celá zubní ambulance včetně pohotovosti. Lidé musí s bolavými zuby mimo ordinační hodiny svého zubaře na pohotovost do Prahy.

Pokud vám nedostatek zdravotníků přijde alarmující a chtěli byste podpořit změnu, připojte se prosím k naší petici.

Více v MF Dnes Střední Čechy 2. 8. 2016.

 

Článek spadá do rubrik:

Nedostatek sester

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...