Do Česka by mohly od příštího roku přijít desítky lékařů a sester z Ukrajiny. Vláda připravuje projekt, který má vyřešit nedostatek zdravotníků v nemocnicích. Píše to Mladá fronta DNES a Česká televize. Ukrajinci by podle návrhu měli snadněji než ostatní cizinci získávat povolení k pobytu a práci. V tuzemsku chybí zhruba tisícovka lékařů a několik tisíc sester.

„Snažíme se tímto způsobem pro české zdravotnictví získat nové pracovníky. Máme zkušenost, že s těmi, kteří už k nám z Ukrajiny přišli, je v nemocnicích a u poskytovatelů zdravotnických služeb velká spokojenost,“ uvedl mluvčí ministerstva Ladislav Štícha. Proti se ale staví odbory.

Už letos v červnu se jiný projekt – tentokrát ministerstva zahraničí – rozšířil právě na zdravotní sestry a lékaře. Tento projekt byl určen na zaměstnávání vysoce kvalifikovaným odborníkům z Ukrajiny a původně byl určený pro specialisty v IT oblasti.

Celá situace tak jen podtrhává trvající krizi v českém zdravotnictví.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Článek spadá do rubrik:

Nedostatek lékařů

Štítky k článku:

nedostatek lékařů

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...