Česká lékařská komora (ČLK), odbory a asociace nemocnic žádají poslance, aby odmítli novelu zákona o vzdělávání lékařů, kterou už v prosinci zamítl Senát. 

Podle prezidenta ČLK Milana Kubka šel do sněmovny návrh, který byl kompromisem mezi komorou, odbornými subjekty a ministerstvem. „Bohužel bývalý ministr Svatopluk Němeček nezabránil poslancům zdravotnického výboru, aby tento návrh úplně zdevastovali,“ prohlásil Kubek.

Vzdělávací systém se podílí na odchodu mladých lékařů

Poté, co byl ve Sněmovně schválen komplexní pozměňovací návrh, který zákon výrazně změnil, se komora od novely distancovala. O zamítnutí zákona už dříve požádala i senátory. „Komora hodnotí tento návrh jako celek velmi negativně, neboť v konečném důsledku přináší zásadní zhoršení postavení neatestovaných lékařů a rovněž navrhované změny nevedou ke zjednodušení vzdělávacího systému a zajištění kvalitní výchovy mladých lékařů,“ uvedla komora v dopise poslancům.

Celý článek včetně videozáznamu z tiskové konference ČLK, Lékařského odborového klubu svazu českých lékařů a Asociace českých a moravských nemocnic najdete zde.

 

Článek spadá do rubrik:

Situace ve zdravotnictví

Štítky k článku:

vzdělávání lékařů

Další články

Crying unhappy upset medical nurse / doctor sad and depressed having stress breakdown. Isolated female Asian / Caucasian on white background.
Sdílíme dopis, který nám zaslala praktická lékařka MUDr. Jaroslava Švandrlíková, předsedkyně OS ČLK Karlovy Vary.
A just born baby swaddled in his blanket.
Nastávající maminky ze Šluknovského výběžku čekají potíže. Porodnice v Rumburku 1. dubna zavírá.
Sad surgeon leaning against the glass door in hospital
Se svolením autorky zde publikujeme její smutné zkušenosti s českým zdravotnictvím...